Zajímá Vás

Nejčastěji se nás ptáte na

Otázky o investici

Mohu jako cizinec vlastnit nemovitost na Roatánu?

Ano cizinec může na ostrově nabýt do osobního vlastnictví cca 3000 m2 pozemku. Nad tuto výměru už musí založit korporaci.

Jaké jsou na Roatánu ceny nemovitostí?

Ceny nemovitostí jsou na Roatánu podstatně nižší ve srovnání s cenami v ČR nebo Evropě obecně. Cena stavební parcely se nyní pohybuje v rozmezí 80 – 110 USD za m2.

Jak se bude investice do nemovitosti na Roatánu zhodnocovat?

Obecně lze říci, že meziroční nárůst cen nemovitostí je 10%. Lépe se vždy prodává nemovitost menší a levnější než velký honosný hrad, tam může být zhodnocení nižší nebo i záporné. Nejlikvidnější jsou nemovitosti v mezinárodních projektech s vlastní správou a dobře pronajímatelé.

Je možné nemovitost na Roatánu pronajímat?

Ano v našem projektu má každý investor možnost svoji nemovitost pronajímat. Možnosti jsou široké. Domy nabízíme k pronájmu automaticky našim potenciálním klientům, kteří na ostrov cestují, aby se s naším projektem seznámili. Rovněž si klienti mohou nemovitosti propagovat a pronajímat sami využitím různých platforem jako např. Airbnb. Připravujeme rovněž vlastní platformu na pronájem nemovitostí v našem projektu s tím, že budeme nemovitosti klientům nabízet celosvětově.

Kde se na ostrově nachází váš projekt Terra Chula Village?

Náš projekt se nachází 15 minut od města French Harbour zhruba ve středu ostrova na jižním pobřeží. Místo je mezi místními známé jako Terra Chula. Pod naším projektem se nachází nejstarší osada ostrova Jonesville Point, kde žijí potomci starousedlíků nejčastěji z anglie, irska nebo skotska. Poloha projektu je velice výhodná, neboť se od nás snadno dostanete na západ i východ ostrova.

Jaké jsou na Roatánu ve vašem projektu pozemky?

Nabízíme pozemky od 200 m2 – 700 m2. Lze ale koupit i pozemek větší. Vše je na domluvě a parcely, které uvádíme na našem webu nejsou ještě zapsány v katastru nemovitostí. To se děje až v okamžiku uzavření konkrétní kupní smlouvy s klientem. Klient má tedy možnost koupit pozemek námi nabízený nebo si pozemek zvětšit např. sloučením více parcel.

Jaká je výše daně z nemovitostí?

Daň z nemovitostí je srovnatelná s výší daně v ČR a záleží na konkretní podobě domu.

Jaká je výše daně z převodu nemovitostí a poplatků souvisejících s převodem nemovitosti?

Daň z převodu nemovitostí a související poplatky činí 10 % z kupní ceny pozemku. V cenách našich pozemků jsou již tyto náklady zahrnuty. Klient tedy zná konečnou cenu pozemku.

Jak se na Roatán dostanu z České Republiky a kolik stojí letenky?

Na Roatán se létá nejčastěji z Prahy zpravidla se dvěma přestupy. První je v Evropě (např. Amsterodam, Londýn) a druhý v některém z těchto měst v USA (Atlanta, Houston, Miami, Dallas). Často se také létá přímo z Mnichova s tím, že tyto letenky bývají nejlevnější. Ceny se pohybují v rozmezí od 12.000 – 25.000,- Kč. Letenky je dobré vybírat předem a netrvat na konkrétním pevném termínu. Je možné letět i mimo USA přes Madrid do San Pedro Sula v Hondurasu a odtamtud přímo na Roatán. Tyto letenky ale bývají dražší.

Jaké jsou náklady na pobyt či život na Roatánu?

Náklady na pobyt a život jsou velice srovnatelné s náklady v ČR. Cenová hladina potravin je velice podobná cenám v ČR. Dražší než u nás jsou mléčné výrobky, ale zase levnější a kvalitnější je maso.

Lze na Roatánu podnikat?

Na Roatánu lze podnikat. Můžete podnikat jako živnostník nebo založit společnost. Záleží k jakému konkrétnímu účelu. Jsme schopni doporučit kvalitního advokáta, který se vším pomůže.

Otázky o ostrově

Je na Roatánu bezpečno?

Roatán je bezpečný ostrov. Nelze jej spojovat s pevninou Hondurasu. Ostrov v současné době zažívá velký boom. Žije na něm velké množství občanu Kanady a USA. Ostrov má vlastní letiště, které se neustále rozšiřuje a plánuje se i jeho prodloužení, aby zde mohly přistávat i přímé lety z Evropy.

Jaké je na Roatánu počasí?

Na Roatánu panuje příjemné celoroční klima s průměrnými teplotami 28°C.

Jsou na Roatánu hurikány?

Na Roatánu nejsou hurikány. Roatán se nachází mimo nejčastější hurikánové trasy.

Jaké jsou na Rotánu krajina a moře?

Roatán je krásný zelený kopcovitý ostrov. Celý ostrov obepíná druhý největší korálový útes na světě, který chrání ostrov před velkými vlnami (např. Tsunami) a před erozí. Moře je blankytně průzračné. Na ostrově jsou nádherné pláže, bez velkého množství turistů. Na východě ostrova je naše oblíbena cca 3 km dlouhá pláž Camp Bay, kde není vůbec výjimkou, že tam jste celý den sami. Pozemky na ostrově jsou většinou svažité s krásnými výhledy na oceán, což je případ i našeho projektu Terra Chula Village.

Jak je na Roatánu rozvinutá infrastruktura?

Roatán se za posledních pár let velice rychle rozvíjí. Modernizovaly se silnice a betonují se stále další směrem na východ ostrova. Západ ostrova má rozvinutější infrastrukturu, směrem dál na východ je infrastruktura méně rozvinutá zejména ve kvalitě silnic a cest, ale i tam se už vše výrazně zlepšilo. Není zde problém s telefonem ani internetem. Roatán má vlastní letiště. Ve městě French Harbour, které je pouze 15 minut autem od našeho projektu je špičková nemocnice Cemesa, lékárny, banky, supermarket, restaurace, obchody, nádherné golfové hřiště a vše na co jsme zvyklí.

Jakou měnou se platí na Roatánu?

Na Roatánu se používá honduraská měna Lempira, která je skoro 1:1 ke koruně, takže ceny jsou pro nás snadno čitelné a podobné.

Jakým jazykem se na Roatánu hovoří?

Na Roatánu se hovoří španělsky, ale běžně se domluvíte i anglicky.

Jak se mohu na Roatánu dopravovat?

Ideálním dopravním prostředkem je auto nebo motorka. Případně vlastní loď.

Jaká je na Roatánu zdravotní péče?

Na Roatánu je několik nemocnic v čele s nemocnicí Cemesa ve městě French Harbour, kde je k dispozici např. i dialýza.

Jak je to na Roatánu s internetovým připojením?

Na Roatánu fungují dva mobilní operátoři, kteří nabízí různé internetové tarify. Lze se běžně připojit na internet v LTE rychlosti a rovněž je možné zřídit si internet do domu.

Co vše se dá na Roatánu dělat?

Veškeré vodní sporty v čele s potápěním a nádherným šnorchlováním na korálových útesech, které jsou v krátké vzdálenosti od ostrova a lze k nim i doplavat. Můžete mít vlastní loď bez nutnosti jakýchkoliv zkoušek, pouze řádně registrovanou. Oblíbený je rybolov. Na východě ostrova je základna pro Kitesurfing. Na západě ostrova na pláži West Bay nebo West End je mnoho dalších možností, např. Plavání s delfíny nebo možnost ponoru v hlubinné ponorce. Na Roatánu je botanická zahrada a park plný vegetace a zvířátek. Oblíbená je také Zip Lane.

Potřebuji na Roatán vízum?

Ne na Roatán můžete letět pouze s pasem a pobývat na pas zde můžete 90 dní. Pobyt lze prodloužit. Pro ty, kteří chtějí žit na Roatánu trvale nebo zde pobývat ve svém domě delší dobu lze doporučit žádost o trvalý pobyt, tzv. rezidenturu. S tímto opět umíme pomoci.

Proč zrovna Roatán?

Protože prostě Roatán. Kdo nezažije nepochopí. Buď vás tento nádherný ostrov plný milých lidí uchvátí a nepustí nebo odletíte a už nebudete mít potřebu se vracet. Neznáme nikoho mezi těmito dvěma případy.