Naše čtvrtá hodnota

Láska

Dneska nechceme psát o nás, ale příběh našich klientů. Jména jsme pozměnili, ctíme anonymitu našich klientů.

Jana a Lukáš jsou manželé z malého městečka v ČR. Ona je kosmetička, on podniká. Dva usměvaví pohodáři.

Láska z nich jen čišela na první pohled. Lukáš se k ní choval jak k princezně. Kdyby mohl, nosil by ji na rukou. Působila na nás jako opravdová princezna, v hezkých šatech, vlasy až do pasu, velké oči…Stačil jeden pohled a Lukáš se mohl přetrhnout.

Ani se nám nechtělo věřit, že už jsou několik let svoji.

Připadali nám jako dokonalý pár. Při jednom z našich rozhovorů o snech se Jana svěřila, že by si přáli už nějakou dobu miminko. Nedařilo se jim.

Po celou dobu co se chystala na Roatán netušila, že tato cesta nebude jenom exotická dovolená. Lukáš to celé připravil jen a jen pro ni. Rozhodl se jí splnit její velký druhý sen, když první se nedařil.

Těsně před odletem Lukáš vyzvedával Janu v práci. Zdála se mu skleslá, měla za sebou náročný den. V autě ji říkal: „Skoč se domů připravit, zajdeme si na večeři. Počkám na Tebe v autě.“

Janě se moc nechtělo, ale Lukáš byl neodbytný. Za chvilku už seděli u velkého okna v jejich oblíbené restauraci. Dívali se ven na řeku pod nimi. Mlčeli. Jana mu před tím vylila srdíčko. Jak ji to všechno trápí.

Najednou se Lukáš na ní podíval: „Víš, Jani, chtěl jsem ti to původně říct až v letadle, ale teď cítím, že je pro to ta pravá chvíle.“ Jana se vylekala, v její hlavě se odehrávaly ty nejčernější domněnky. Je nemocný? Něco špatně v práci … Jenom tiše špitla: „Co se děje?“

„Pamatuješ jak jsme se na našem prvním rande bavili o našich snech?“ usmál se na ni Lukáš. Jana jen tiše přikývla. „Když se nám teď nedaří to miminko, chtěl bych Ti splnit to, o čem sníš už od malé holčičky. Pokud budeš chtít a bude se Ti na Roatánu líbit, rád bych nám tam koupil pozemek a postavil na něm tvůj vysněný dům. Mohli bychom tam létat, kdykoliv to půjde.“ Jana na něho nevěřícně vykulila oči: „Ty si děláš legraci? To myslíš vážně? My nejedeme jenom na dovolenou, ale vybrat si pozemek pro náš dům?“ Vyhrkly jí slzy štěstí do očí. A podruhé znovu, když nám to vyprávěla.

Bylo krásné je sledovat jak si vybírají ten pravý pozemek pro ně. Nejvíce nás dojímalo, když si v noci chodili na něj sednout dívat se na hvězdy a poslouchat moře.

A víte co je na tom všem nejkrásnější? Po příletu Jana zjistila, že je těhotná. Příště letí už ve třech :-)

DAVID DVOŘÁK
Tvůrce a koordinátor projektu