Naše první hodnota

Naděje

Před více než čtyřmi lety jsem jako daňový poradce prožíval pocity totálního vyhoření. Toužil jsem žít jinak. Tehdy ke mně přišla informace o podnikatelských možnostech v Karibiku na ostrově Roatán. Vydal jsem se na tento ostrov a objevil tu svůj malý ráj. Bělostné přírodní pláže bez lidí, průzračné tyrkysové teplé moře, korálové útesy, léčivý vzduch, usměvaví místní lidé…Vrátil jsem se domů a nemohl jsem týdny pořádně spát. Něco mě táhlo zpět. Po několika dalších návštěvách bylo rozhodnuto. Umožním dalším lidem žít v tomto ráji.

Podařilo se mi odkoupit od jednoho staršího pána z USA území, které je na ostrově známé jako Terra Chula (Tera Čula) a ve volném překladu to znamená „Země krásná“. Tento člověk už neměl  sílu si tento sen splnit. Slíbil jsem mu, že tento jeho sen se stane skutečností a bude žít dál.

V roce 2018 jsme začali budovat infrastrukturu a stavět první dům.

Přál bych si Vám přiblížit náš projekt i kus mého života a dodat odvahu těm, kteří uvažují o životní změně. Potom se už stačí jen rozhodnout.

Pro ty, kteří se touží probouzet ráno do tepla a plavat v moři při východu slunce. Pro ty, kteří věří, že pracovat se dá i s výhledem na moře. Pro ty, kteří potřebují najít klidné útočiště, kde by se uchylovali před stresem. Pro ty, kteří se nebojí ukázat svým dětem i jiný způsob života. Pro ty, kteří si chtějí prodloužit stáří.

Pro ně je Terra Chula Village tím pravým místem.

DAVID DVOŘÁK
Tvůrce a koordinátor projektu